Уинипег Джетс закъсняха, за да победят Чикаго с 2-1, поставяйки рекорд за франчайз с 8-ма поредна победа
Global News | 2024-01-12 | 05:49:04

Уинипег Джетс продължават да намират начин.

Мудни и прекъснати през по-голямата част от нощта, Джетс отбелязаха два късни голове, за да победят Чикаго Блекхоукс с 2-1 в четвъртък вечерта, поставяйки рекорд на франчайзинг с осма поредна победа.

Нито един от двата отбора не успя да намери вратата в първите 20 минути, но Джетс имаха по-голямата част от шансовете, като най-добрият дойде от стика на Габриел Виларди, след като той влезе сам, но хвърли шайбата в ръкавицата на Петр Мразек.

Уинипег имаше предимство от 10-6 в ударите на гол във втория, но средната рамка не беше запомняща се за Джетс, които загубиха Марк Шайфеле поради контузия в началото. Шайфеле пооправи нещо в долната част на тялото си и беше изключен за мача почти веднага след като отиде в съблекалнята.

Мигове по-късно Чикаго откри резултата, когато китката на Конър Мърфи от точката победи Лоран Бросоа екран на знака 4:19.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уинипег изкара повече от 12 минути без удар през периода, докато Чикаго натискаше за повече, но Джетс се опитаха да обърнат прилива обратно в полза в по-късните минути, въпреки че Хоукс щяха да победят Джетс с 10-6 в период.

Всяка страна също се провали с чифт силови игри във втория, тъй като гостите поведоха с 1-0 в третия.

Така остана през по-голямата част от последния период, докато Уинипег се опитваше да атакува, но Мразек продължаваше да му пречи, правейки няколко страхотни спасявания, за да запази отбора си напред.

Но бента най-накрая се спука с 3:29, когато Адам Лоури вкара шайбата в ъгъла в края на Чикаго и намери Виларди сам отпред, който я зарови покрай Мразек, за да изравни играта и да наелектризира разпродадената публика. Елерс беше изскочен в зоната на Чикаго и погреба нисък удар покрай Мразек, за да изведе Джетс напред с оставащи 65 секунди.

Джетс се задържаха оттам, за да осигурят осмата си поредна победа и да удължат поредицата си от точки до 14 мача.

Бросойт отхвърли 20 удара, докато подобрява до 5-1 в последните си шест старта. Мразек направи 26 спасявания при поражение.

Уинипег ще спечели девета поредна победа в събота, когато приемат Филаделфия Флайърс. Мачът започва малко след 18 часа. с отразяване преди мача на 680 CJOB от 16:00 ч.